Ben bu yazıyı  yazdıktan sizler de bu yazıyı okuduktan sonra,günlük hayatımızda sıkça kullandığımız bu deyimi,raflara kaldıracağız.Unutmak değil bu ona hak ettiği değeri vererek kelimeler müzesinde yerini ayarlayıp  anıları yad etmek.

Kelimeler de canlıdır tıbkı insanlar gibi,ruhları vardır,gizemleri vardır ancak anlamlarını kaybettikleri an,yaşama veda ederler.Bir varmış bir yokmuş misali tarihin derinlik karanlığında çığlık atsalar da seslerini duyan olmaz.

Enkaz altında kaldı bu deyim,günlerdir can çekişti ve hiçbir güç onu kurtarmaya yetmedi.Ağlamak sızlamak neye yarar,hepimiz sorumluyuz,hepimiz sorunluyuz....Zaten sorumlu olan sorunlu,sorunlu olan da sorumlu olur genelde.

Hele bir düşünelim  hayatta ne ucuz:
İnsanlık ucuz,iyilik ucuz,dürüstlük ucuz.Yolda bulunan bir taşı kenara koymak,pencerenin kenarlarına kuşlar için ekmek kırıntılarını koymak,bir canlıya uvucuyla su içermek,tanıdığın tanımadığın herkese selam vermek,hal hatır sormak,gülümsemek...

Hani  çarşılarda pazarlarda sıkça  duyardık,'sudan ucuz abi,sudan ucuz abla, gel sudan ucuz teyze'gibi söylemleri,artık değil...

Et fiyatları almış başını gidiyor,kuru gıda,temizlik malzeleri,sebze-meyvelerin durumu da keza öyle.Bu deprem  felaketinden sonra "ekonomik felaket"yapmak isteyen çakallar pusada yatıyor.Bu gibi olumsuz olaylar,kimin dost kimin düşman olduğunu bilmemize   yardımcı oluyor.

Gün gelecek su fiyatları petrol fiyatlarını geçecek,buna bizim ömrümüz belki yetmeyecek,küresel ısınmayla beraber yağmurlar azalacak,buharlaşma artacak ve  buna bağlı olarak ırmaklar  kuruyacak ve su sıkıntısı  küresel bir boyut kazanacak.

Aynı su marketlerde 1 lira,otogarlarda 2 lira,lüks restaurantlarda 3 lira,havalimanlarında ise 5 lira,demek ki suyun değerini,bulunduğu konum  belirliyor.

Suyumuz,namusumuz olsun...
( Suyumuz başlıklı yazı berberce tarafından 27.02.2023 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
Okuduğunuz Yazının Site Kurallarını İhlal Ettiğini Düşünüyorsanız, Site Yönetimine Bildirmek İçin Tıklayınız.