Esma,aramıza yeni katılmış olmasına rağmen herkesle kırk yıl arkadaşmış gibi can ciğer dost olmayı başarabilen bir arkadaşımızdı;güler yüzünün ve enerjisinin  tek kaynağı,yaşama sebebi,sevgilisi.Evlilerin olsun,bekarların olsun  gıpta ile baktığı  durum:
Sevgilisi dakikalar öncesinden iş yerinin önüne gelir,elinde mutlaka hediyeler olur,Esma'nın mesaisi bitince yanağına öpücükler kondurup elindeki paketleri takdim ettikten sonra motora atlayıp gözlerden kaybolurlardı her gün.

"Biraz diyet yap da kilo ver yoksa bu halinde gelinliğin dans ederken patlar millete rezil olursun,"derdik şakasına az tombuldu, o da şöyle derdi:
"Beni seven bu halimle sevmiş ayrıca gelinliğim de patlamaz,siz kendinize bakın!"

Onların bu aşkları hakkında yorum yapanlar çoktu kimileri bu aşkın sonsuza kadar süreceğini söyler,kimileri ise oğlanın  zengin çocuğu olduğunu belirterek  Esma'yla sadece vakit geçirdiğini söylerlerdi.

İşin en yoğun olduğu saatlerdeyiz diğer  odadan çığlık seslerini duyunca hepimiz korktuk,bu ses Esma'nın sesiydi,aklımıza ilk gelen birinin saldırısına uğramış olabileceğiydi hemen yardımına koştuk telaş içerisinde:
-Orda,işte orda...
-Kim orda Esma,sakin ol!
-Çabuk uzaklaştırın onu çok korkuyorum.
-Kimse yok ki burda Esma,sen kendinde misin?
-Kendimdeyim,alın götürün onu!

Bugünse Esma'yı görenler hep soruyordu:
"Davetsiz misafirin nerede?" O ise şöyle diyordu heyecan dolu dakikaları hatırlayıp gülerken:
"Gözgöze geldik onunla  ben korktum o da korktu,ben kaçmak istedim o da kaçmak istedi ama çok tatlıydı,kovanın içerisine yuvarlanınca ben de üzerini kapatıverdim,hiç bu kadar bir fareyle yakın temasta olmamıştım."

( Esmanın Çığlıkları başlıklı yazı berberce tarafından 20.11.2023 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
Okuduğunuz Yazının Site Kurallarını İhlal Ettiğini Düşünüyorsanız, Site Yönetimine Bildirmek İçin Tıklayınız.
 

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu