Refahda Soykırım  Var

                 REFAH'DA SOYKIRIM  VAR
Tarihin sayfaları, insanlık adına utanç verici pek çok trajediye tanıklık etmiştir. Bunların en karanlıklarından biri, Nazi Almanyası'nın yahudi halkına karşı uyguladığı soykırımdır. Ancak ne yazık ki, tarih tekerrür etmekte ve bu kez bir başka halk; Filistinliler, benzer bir zulme maruz kalmaktadır. İnsanlığın ve dünyanın yeni NAZİLERİ VE SOYKIRIMCILARI Terörist İsrail Devleti ve yandaşlarıdır! Terörist İsrail Devleti’nin Refah’ta bir çadır kampını bombalayarak masum sivilleri, bebekleri 8 ton patlayıcı bomba kullanarak öldürmesi, insanlık adına kabul edilemez bir suçtur ve en güçlü şekilde kınanmalıdır. İnsanlar diri diri yakılmış maalesef tüm dünya olanı biteni sessizce izlemiştir.

Terörist İsrail Devleti'nin bu tür saldırıları, yalnızca askeri hedeflere yönelik olmadığını açıkça göstermektedir. Sivil yerleşim alanlarını hedef alan bu tür saldırılar, sistematik bir etnik temizlik politikası izlenmekte olduğunu ortaya koymaktadır. Bu saldırılar, doğrudan doğruya bir halkı yok etme niyetini yansıtmaktadır ve bu durum, uluslararası hukuk ve insanlık vicdanı açısından kabul edilemezdir.

Terörist İsrail Devleti’nin Filistinli sivillere yönelik saldırıları, uluslararası hukuk bağlamında insanlık suçu teşkil etmektedir. Bu tür saldırılar, savaş suçu olarak nitelendirilebilecek eylemler içerir ve uluslararası mahkemelerde yargılanmalıdır. Özellikle Refah'ta gerçekleştirilen bu son saldırı, sivilleri hedef alarak kitlesel ölümlere neden olması bakımından etnik temizlik ve soykırım tanımlarına uygun düşmektedir.

Nazi Almanyası'nın Yahudi halkına uyguladığı soykırım, insanlık tarihinin en kara lekelerinden biridir. Milyonlarca masum insanın hayatını kaybettiği, sistematik bir şekilde yok edildiği bu dönem, insanlık vicdanında derin yaralar açmıştır. Ne yazık ki, bugün Filistin'de yaşananlar da benzer bir trajediye işaret etmektedir. Terörist İsrail Devleti’nin Filistinlilere yönelik uyguladığı sistematik saldırılar, onların var olma haklarını ellerinden almakta ve yaşamlarını sürdürebilmeleri için gereken temel insani koşulları ortadan kaldırmaktadır.

Uluslararası toplum, bu tür insanlık dışı eylemlere karşı sessiz kalmamalıdır. Tarih, sessiz kalanların da bu suçlara ortak olduğunu defalarca göstermiştir. Birleşmiş Milletler ve diğer uluslararası kurumlar, Terörist ve Soykırımcı İsrail’in bu saldırılarını ne pahasına olursa olsun durdurmak ve Filistin halkına karşı uygulanan bu zulme son vermek için acil ve etkili önlemler almalıdır. Gerekirse tüm dünya topyekün Terörist ve Soykırımcı Katil İsrail'e savaş açmalıdır! İnsan hakları savunucuları ve sivil toplum örgütleri, bu tür saldırıları gündeme taşımalı ve kamuoyunu bilgilendirmelidir.

İsrail'in Filistinli masum sivillere karşı uyguladığı bu tür saldırılar, insanlık onuruna ve uluslararası hukuka aykırıdır. Bu bağlamda, Terörist İsrail Devleti’nin gerçekleştirdiği bu eylemleri en güçlü şekilde kınıyor ve uluslararası toplumun derhal harekete geçmesini talep ediyorum. Masum sivillerin, çocukların ve bebeklerin öldürülmesi asla kabul edilemez ve insanlık vicdanında affedilemez bir suç olarak kalacaktır.

Filistin'de barış ve adaletin sağlanması, tüm dünyanın sorumluluğundadır. Filistin halkının maruz kaldığı bu zulme son verilmesi, sadece Filistinliler için değil, tüm insanlık için bir gerekliliktir. Terörist İsrail Devleti’nin Filistinlilere yönelik uyguladığı bu saldırılar derhal durdurulmalı ve bu suçları işleyenler adalet önünde hesap vermelidir.

Tarih boyunca zulme uğrayan halkların yanında duran ve adalet arayışını sürdüren tüm insanlar gibi, biz de Filistin halkının yanında duruyorum! İnsanlık onuruna ve evrensel değerlere sahip çıkarak, bu tür zulümlere karşı durmak ve Filistin halkının haklarını savunmak, hepimizin ortak görevidir.

Terörist İsrail’in Refah’ta gerçekleştirdiği bu insanlık dışı saldırıyı en güçlü şekilde kınıyor, uluslararası toplumun ve tüm insanlık vicdanının bu zulme dur demesini talep ediyorum!!! Unutmayalım ki, adalet bir gün herkes için gereklidir ve bugün Filistin için adalet talep etmek, yarın herkesin insanlık onurunu korumak anlamına gelecektir.

Unutulmamalıdır ki yapılan zulüm hiç bir zaman karşılıksız kalmaz! Kan kanı doğurur! Masum bebeklerin intikamının alınacağı gün korkunç bir gün olacaktır katiller için! Tüm dünya bebeklerin katledilmesine susuyorlarsa başlarına bir bela gelmesi yakındır.

 

( Refahda Soykırım Var başlıklı yazı zzz tarafından 27.05.2024 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
Okuduğunuz Yazının Site Kurallarını İhlal Ettiğini Düşünüyorsanız, Site Yönetimine Bildirmek İçin Tıklayınız.
 

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu

EdebiyatEvi.Com | Edebiyat ve Kültür Platformu